LATO

Na szlaku turystycznym

Turystyka i folklor

Nasz dom położony jest na wysokości 670m. n.p.m. na końcu wsi Jaworzynka. Dalej można już tylko piechotą na Słowację :). To niedaleko nas stykają się trzy granice: Polska, Czeska i Słowacka. W okolicy przebiega europejski dział wodny – rzeka Czadeczka, płynąca u podnóża góry należy już do zlewiska Morza Czarnego.
Punkt zbiegu granic „TRÓJSTYK” znajduje się w głębokim na 8 i szerokim na 34 m wąwozie potoku i stanowi środek okręgu opisanego na wierzchołkach trójkąta równoramiennego. Wierzchołki trójkąta tworzone są przez monolity granitowe o wysokości 240 cm. Podczas ich budowy w dniu 22.6.1995 do podstaw monolitów włożono zamknięte w metalowych tulejach dokumenty pamiątkowe – rozmaite dokumenty, ówczesne gazety i monety.
Leśny Park Niespodzianek znajduje się w Ustroniu Zawodziu. Jest to wyjątkowe miejsce dla rodzin i raj dla amatorów fotografowania. Jedną z ciekawszych atrakcji parku są muflony i daniele, które swobodnie przemieszczają się wśród zwiedzających, i które można karmić z ręki. W zagrodach zobaczymy : żubry, jelenie, sarny, dziki, żbiki czy jenoty. Największymi atrakcjami parku są sokolarnia i sowiarnia, gdzie o wyznaczonych porach wykwalifikowani sokolnicy prezentują ptaki drapieżne i sowy podczas ich lotów. Park czynny jest przez cały rok.

ZIMA

Na stoku narciarskim

Na narty i nie tylko

Z Kocurzonki blisko na narty. Dojazd samochodem do najbliższych stoków zajmuje niecałe 25 minut. W odległości około 5 km znajdziemy dwa stoki narciarskie (Złoty Groń i Zagroń) o różnym stopniu trudności, z wyciągami kanapowymi, wypożyczalniami nart, szkółkami narciarskimi, punktami gastronomicznymi, dużymi parkingami.
Można kupić jeden karnet ważny na obydwa wyciągi.

Dla narciarzy biegowych są świetnie przygotowane międzynarodowe trasy biegowe na Kubalonce, które mogą być wykorzystywane zarówno latem, jak i zimą. Szczególną atrakcją w tym miejscu jest strzelnica spełniająca wszystkie wymogi Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Istnieje niecodzienna możliwość, przejażdżek psimi zaprzęgami oraz kuligami przy dźwiękach muzyki.

Polecane miejsca w okolicy Kocurzonki

Istebna
Basecamp
Złoty Groń
Zagroń
Ochodzita
Chata Kawuloka
Galeria Adama Małysza
Pałac Prezydenta RP

Kocurzonka zaprasza o każdej porze roku

Wybierz ulubiony apartament i sprawdź jego dostępność.

Bądź na bieżąco – zachęcamy do odwiedzenia naszych profili społecznościowych


© 2011-2019 Agroturystyka Kocurzonka - Wszelkie prawa zastrzeżone.